"ARKADAŞIM İNGİLİZ"

PROJESİNE DAHİL OLUN...

FenCebir Eğitim Kurumlarında akademik olarak yetişen gençlerimiz, sömestr ve yaz tatili süresince Londra ve New York gibi dünyanın marka şehirlerinde gerçekleşen dünya vatandaşlığı programları kapsamında İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde profesyonel eğitmenlerce ağırlanırlar. Eğitim kurumlarımızda görevli idari kadro temsilcilerimiz ve İngilizce öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimiz Londra ve New York’u keşfederler.

Öğrencilerimiz anlaşmalı dil okullarımızda Amerikan ve İngiliz öğretmenlerden diğer dünya ülkelerinden gelen yabancı öğrencilerle birlikte karma sınıflarda İngilizce pratik odaklı ders alırlar. Yabancı arkadaşları ile ortak dili kullanarak ders aralarında kültür alışverişinde bulunurlar. Hatta program sonunda karşılıklı ülke ziyaretleri ile bu dostluklarını pekiştirirler.

Öğrencilerimiz öğleden sonraları da Londra ve New York’un dinamizmini yansıtan tarih dokusu, bilim, sanat, spor, moda, teknoloji, drama, doğa, müzik, ticaret, eğlence ve yerel damak tatlarından oluşan kültür temalı programları ile bulundukları şehri keşfederler. Öğrencilerimiz yaşadıkları ülkenin temel değerlerini, sahip oldukları İngilizce dil becerilerini kullanarak profesyonel eğitim danışmanları desteği ile deneyimlerler.

IMG_9948
IMG_1547
IMG_3075
IMG_3075

FenCebir Eğitim Kurumlarında yıl boyu almış oldukları fen bilimleri ders ve konuları da İngiliz ve Amerikan eğitim müfredatı çerçevesinde her iki şehirde bulunan, bilim, sanayi ve teknoloji temalı müze ve üniversitelerin bilim bölümlerinde çeşitli çalıştaylara katılarak teorik bilgilerini pratiğe dökme şansına erişirler. Öğrencilerimiz aynı zamanda yurtdışında bulundukları süre zarfında, ABD ve İngiltere’nin önde gelen üniversitelerini yerinde inceleme ve bu üniversitelere giriş koşulları ile ilgili yurtdışı eğitim seminerlerine katılma olanağı bulurlar.

Öğrencilerimiz bu programlar sayesinde İngilizceyi öğrenme gerekliliğini de aynı zamanda kavrarlar. Bu aktiviteler, öğrencimizin İngilizce öğrenme motivasyonu üzerinde ciddi bir katkı sağlar. Bu sayede öğrencilerimizin öz güveni gelişir. Dünyaya bakış açıları değiştiği gibi, ülkemizi bir de yurtdışından izlerler. Sorumluluk bilinci, grup içi yardımlaşma, dayanışma ve sosyal yönleri gelişim gösterir. Değişik bir kültürün parçası olacakları için sahip olduklarının da değerini anlarlar.

Dünyanın marka şehirlerini popüler kılan tüm toplum kurallarını yakından inceleme ve bu kurallara göre yaşamayı öğrenirler. Çünkü her bir FenCebir öğrencisi, dünya vatandaşlığı programlarına katılmadan önce uyum ve eğitim programına alınır ve eğitim programı süresince edindikleri bilgiler sınavlarla ölçülür. Öğrencilerimiz bu programlar sayesinde uluslararası kalitedeki dil okullarından aldıkları sertifikaları yaşam boyu saklarlar ve öz geçmişlerine ilave ederler. Dünya vatandaşlığı programlarımız sayesinde öğrencilerimizin genel kültürleri artar, olayları yorumlama kapasiteleri gelişir. Günlük yaşamda önem verilen dakiklik, harcama kontrolü, kişisel temizlik ve bakım, tertip, düzen ve disiplin konularında zengin kazanımları olur. Bu programlar sayesinde öğrencilerimiz sıkılmadan, eğlenerek öğrenmenin tadına varırlar. Böylece tüm eğitim yılının verdiği stresi dünya vatandaşlığı programlarımız sayesinde üzerlerinden atarlar ve yaşam boyu unutmayacakları güzel anılar ve dostluklarla ülkelerine geri dönerler.

Öğrencilerimiz, eğitim kurumlarında uyguladığımız Callan Metodun eşsiz dil eğitim sistemine çok daha hızlı adapte olurlar ve eğitim yılı süresi içinde alacakları ileri düzey konuları için mükemmel bir alt yapıya kavuşurlar.

TED Ankara IMG_1786
TED Ankara IMG_1733

FenCebir Eğitim Kurumlarının yurtdışı eğitim programları sadece dünya vatandaşlığı programları ile elbette sınırlı değil. Fiziğin başkenti CERN ve bilim ülkesi İsviçre gibi Avrupa’nın önde gelen ülkelerine yıl içinde düzenlenecek araştırma, inceleme ve teknik geziler sayesinde de öğrencilerimiz önemli kazanımlar elde ederler. Başta İsviçre, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, Yunanistan, Avusturya, Finlandiya, Danimarka, İsveç, Norveç gibi ülkelerle e-twinning ve Erasmus + gibi AB fonu destekli proje bazlı çalışmalarda bulunma şansı yakalarlar. Bu programlar kapsamında özellikle İngiltere’den gelecek öğrenci kafilesini Ankara’da “Arkadaşım İngiliz” projesi kapsamında kendi evlerinde ağırlama şansını da elde ederler. Öğrencilerimizin; fen bilimleri, teknoloji, sanat, dizayn, uluslararası ilişkiler, drama, dans, coğrafya, dünya tarihi, yayıncılık, modern diller, müzik, sosyal bilgiler ve sağlık bilimleri gibi konularda yurtdışında katılacakları aktivitelerin tümü İngiliz Eğitim Müfredat konuları ve modeli çerçevesinde öğrencilerimize ilgili merkezlerde yurtdışındayken titizlikle sunulur. Dolayısı ile bu tür projelerde yer alan öğrencilerimizdeki kazanımlar, FenCebir Eğitim Kurumlarında yıl boyu alacakları eğitimlere de olumlu katma değer sağlar.

Bahsi geçen tüm eğitim hizmet ve servisler, sektörde 30 yılı geride bırakan, Deren Koray Group International’ın Londra Mayfair’de bulunan Tourope UK Ltd. firması aracılığı ile Türkiye’de sadece FenCebir Eğitim Kurumları öğrencilerine İngiltere’den özel olarak sunulmaktadır.

FenCebir Eğitim Kurumları bünyesinde ulusal ve uluslararası eğitim profesyonelleri katılımları ile düzenleyeceğimiz seminerler sayesinde, hem öğrencilerimiz, hem de velilerimiz tüm aktivitelerimiz hakkında yıl boyu bilgi sahibi olurlar. Eğitim Kurumlarımız tamamen öğrenci odaklı eğitim programları sayesinde geleceğin iş dünyasına elindeki etkin enstrümanları ile bugünden öğrencisini özenle hazırlar. Bu da FenCebir’i diğer eğitim kurumlarından farklı kılan en önemli özelliktir.