Yapay Zeka ve Uzaktan Eğitimle

Eğitim ve Teknolojiyi Birleştiren Okul

HERKESE GÖRE DEĞİL SADECE SANA GÖRE EĞİTİM!

Hepimizin sevdiği renk ya da sevmediği yemek birbirinden farklı değil mi? Kişisel ilgi alanlarımız, yeteneklerimiz ve karakterlerimiz bu kadar farklıyken herkese aynı eğitim verilebilir mi?

Eğitim uzmanları ve psikologlar tarafından hazırlanan profesyonel testlerle kişisel eğitim analizi çıkarılır. Analiz sonuçlarından elde edilen zeka türü, unutma hızı, kişisel beceriler, mesleki eğilimler, başarı seviyesi ve öğrenme karakteri gibi unsurlar tespit edilerek kişiye özel çalışma programı oluşturulur.

Fencebir Fen ve Anadolu Lisesi’nde uygulanan yapay zeka modeli ile; öğrencinin hangi derse nasıl çalışması gerektiği, hedefine ulaşmak için neler yapması gerektiği gibi tüm yönlendirmeler zamana ve diğer değişken değerlere göre eksiksiz bir şekilde yapılır.

Eğitim boyunca elde edilen başarı ve yeteneğe dair veriler ile kişinin mizacına en uygun meslek belirlendikten sonra öğrencinin bu mesleğe uygunluğu çeşitli uygulamalarla test edilir.

Fencebir Yapay Zeka Modeli ile; ülkemizin geleceğinde mihenk taşı olacak öğrencilerimizin başarılı ve yetenekli olduğu alanları keşfedip bu alanlardaki mesleklerine kavuşmalarını amaçlamaktayız.

Yapay Zeka Modeli İle

ÖĞRENCİ TANIMA

Eğitim uzmanları ve psikologlar tarafından hazırlanan profesyonel testlerle kişisel eğitim analizi çıkarılır.

Analiz sonuçlarından elde edilen zeka türü, unutma hızı, kişisel beceriler, mesleki eğilimler, başarı seviyesi  ve öğrenme karakteri gibi unsurlar tespit edilerek KİŞİYE ÖZEL ÇALIŞMA PROGRAMI oluşturulur.

Öğrencinin hangi derse nasıl çalışması gerektiği gibi tüm yönlendirmeler zamana ve diğer değişken değerlere göre eksiksiz bir şekilde yapılır.

Yapay Zeka Modeli İle

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Haftalık her dersin her konusunun ardından konu check-up testleri uygulanır.

Bu testteki soruların konunun öğrenilmesi için gereken bütün kazanımları içeren sorulardan oluşur.

Yapay zeka programı öğrencinin hangi kazanımı çözemediği belirler ve eksikleri rehber öğretmen ve ders öğretmenine mesajlar.

Sonuç olarak bu yöntem uygulandığında tam öğrenme sağlanmış olunur.

FenCebir Online Eğitim Portalı

Ayrı Ayrı Ders Videoları

Tüm derslerin konularının alt kazanımlarına ayrılmış ayrı ayrı ders videoları

Online Soru Çözümleri

Konuları kavrama ve tekrar için

Rehberlik Seminerleri

Zaman, stres, kaygı yönetimi ve motivasyon için